A PRÁNANADI HATÁSA
2009.07.28. 11:50
A Pránanadi jelentése: a pránanadi szanszkrit eredetű szó, a prána jelentése abszolút energia, univerzális életerő, míg a nadi jelentése csatorna, folyam, ér, cső. Így a pránanadi jelentése abszolút energia csatorna, univerzális életerő csatorna.
A prána minden energia ősforrása. Az élet megnyilvánulásainak minden síkja a felvett és az el nem használt prána (abszolút energia) rezgésétől, minőségétől függ. A prána egy összetett energiarendszer, ami nélkül a fizikai test nem létezhet.
A mindent átható prána (életenergia) folytonos, állandó, meg nem szűnő mozgásban, rezgésben, áramlásban van. Örvénylő mozgásuk következtében kapcsolódnak egymáshoz és energiaközpontokat hoznak létre az egész Univerzumban, naprendszerekben és mindenhol megtalálhatók.
A nadik, a csakrák és a szervezet számára életenergiát vesznek fel az ember környezetéből, a kozmoszból, azután rezgésekké alakítják át, ami a fizikai és az energiatestek működéséhez, fenntartásához elengedhetetlenül szükséges.
Fennmaradt tibeti szövegekben 350000 nadiról tesznek említést. A hangolási (avatási) szertartások után már egy finomabb energiarendszeren keresztül képes az ember kapcsolatba lépni azokkal az erőkkel, amelyek a környezetében, a világegyetemben, mindenféle életsíkon hatnak.
A testbe bevitt prána (kozmikus energia, életerő) a nadikon (vezetékeken) halad keresztül, vagy pedig azokban kering (bennük folyik). Ezek a vezetékek olyan finomak, hogy szabad szemmel nem is láthatók. Nem párosíthatók, pl. idegekhez, erekhez, annál finomabban hálózzák be a test minden pontját.
Három fő nadi van, amiből oldalágak válnak ki. Ezek az oldalágak újabb oldalágakra oszlanak és behálózzák a fizikai testet mindenhol.
Az első főnadi a gerincoszlop mentén helyezkedik el. Kiindulási pontja a gát tájéka. A gyökér-csakrából indul és felfelé halad, a torok-csakránál kettéválik elülső és hátulsó ágra, de a főág továbbhalad, és a korona-csakrában végződik.
A második és harmadik főnadi a gerinc két oldalán, öt helyen fonja át a gerincen futó egyenes főnadit. Ezek a találkozási pontok alkotják a második-ötödik csakrákat. Ezekből a csakrákból ágaznak ki a pránanadik, illetve áramlik ki a prána a test minden részébe.
Ha a nadikon keresztülhaladunk, akkor megtisztítjuk az egész embert a szennytől, a méreg- és salakanyagoktól, a negatív tudattartalmaktól és a kellemetlen pszichikai állapotoktól testi, lelki és szellemi síkon egyaránt. Ameddig a nadik nem tiszták, addig szellemi felszabadultságot, tisztulást nem lehet elérni. Célunk a nadik megtisztítása, az ember testi, lelki, szellemi struktúrájának energiával való telítése. Ez a belső énhez vezeti el a harmóniából kibillent embert. Amikor megtalálja önmagát és visszaáll a harmónia, vagyis eljut a belső énhez, az a kozmikus teljességhez való eljutást is jelenti.
Ha helyes életmóddal, helyes tudással haladunk az úton, és nem bontjuk meg a teljességet, pl. helytelen szokásokkal, helytelen tudattartalmakkal, csak akkor találhatjuk meg a kozmikus egységet. A nadik tisztítása és életenergiával való feltöltése egy magasabb tudatfolyamat, egy magasabb szellemi szint eléréséért történik.
A hatások nem azonnal jelentkeznek, ki kell őket várni türelemmel. A kavargó, csapongó gondolatok megakadályozzák a kauzális fejlődést. Ameddig örvénylik, kavarog bennünk a tudati anarchia, addig nem tudunk fizikai és szellemi síkon tovább lépni.
Ha a szellemi síkunkat rendezni tudjuk, és létrejön bennünk a harmónia, a nyugalom. Csak akkor vagyunk képesek felismerni és megismerni, megfelelő válaszokat adni, és célszerűen élni, eljutni oda, hogy az anyagi és a szellemi világ között is különbséget tegyünk, ki tudjuk választani, mi a lényeges és mi a lényegtelen.
A Pránanadi hatása
életfolyamatokat támogat, valamennyi síkon hat. Igazodik minden élő és élettelen egyéni igényeihez. Támogatja a személyiség fejlődésének folyamatát. Pozitívan befolyásolja a gyógyulási folyamatokat, enyhíti a fájdalmat, segít félelem, harag, méreg, depresszió, aggodalom, kétségek közt lévő levertség legyőzésében. Megkönnyíti a nehéz fizikai és pszichikai megterhelés leküzdését. Előnyösen befolyásolja az emberekhez való viszonyulásunkat. Serkenti a kreativitást, a teljesítőképességet. Elősegíti az önmegismerést, a könnyebb beilleszkedést.
Tanácsok a mindennapi élethez és a Pránanadi kezelésekhez
Az embereknek meg kell vizsgálniuk az érzéseiket, át kell érezniük azokat. Ezekből az érzésekből kell szelektálni, melyek azok, amelyekre szükségük van, és mi az, ami előreviszi és mi az, ami visszahúzza őket.
Az életben nagyon sok próbát kell kiállnunk. Ezeknek a próbáknak a hetven százalékát mi magunk építjük fel önmagunkban, a fennmaradó harmincat pedig a körülöttünk lévők, vagy a munkahely építi fel számunkra. Soha nem szabad ezek elöl a próbák, elöl elbújni, mert akkor kísérni fognak, de csak addig, amíg szembe nem nézünk velük, és nem oldottuk őket meg vagy fel, csak ekkor tudunk megszabadulni tőlük. Nagyon fontos az, hogy hirtelen ne döntsünk egy próbánál, hanem fontoljuk meg döntésünket, mert több megoldás is lehetséges. Meg kell néznünk azt is, hogy ez a megoldás olyan legyen, hogy ne kerüljön hátrányba senki miatta, hogy mindenkinek megfeleljen, és mindenki tanuljon belőle.
Minden útnak megvan a maga tanítása.
forrás : www.prananadi.hu
|